Jak wybierać wkłady atramentowe i tusze do drukarki HP 301?

Wybierając wkład atramentowy warto wiedzieć jak robić to oszczędnie. Jedną z możliwości jest napełnianie tuszy do drukarek na zasadzie regeneracji, ale jeżeli nie mamy na to czasu ani umiejętności, to warto nabyć zamienniki. Mamy taką możliwość, jeżeli chodzi o tusz HP 301. Jaka będzie różnica w cenie, a także ile można naprawdę zaoszczędzić? Dowiesz się z treści poniższego artykułu.

Jaki tusz HP 301 wybrać w zależności od swoich potrzeb?

Wybierając tusz do drukarki HP 301 powinniśmy zwracać uwagę na częstotliwość druku, a także jakość, której oczekujemy. Gdy mamy zamiar drukować bardzo często, a także intensywnie w czerni, to warto sięgnąć po zamienniki, które pozwalają na drukowanie w cenie około 20 gr na stronę. W przypadku tuszy oryginalnych mówilibyśmy o cenie około 45 gr na stronę.

Jeżeli jednak mówimy o chęci częstszego wydruku z użyciem oryginalnego tuszu czarnego HP 301, to warto wybrać pojemnik w wersji XL oferowany przez przedsiębiorstwo HP. W takim wariancie za pojedynczą stronę z pokryciem około 15% zapłacimy około 35 gr.

Co wybrać: komplet oryginalnych tuszy HP 301 czy zamiennik w dużym opakowaniu?

Jeżeli chodzi o wybór produktu, jakim jest tusz HP 301 czarny zamiennik możemy nabyć za kwotę niższą niż oryginał. Trzeba jednak pamiętać, aby skład i receptura atramentu były jak najbardziej zbliżone do pierwowzoru. Zapewnić mogą to tylko wysokiej jakości zamienniki.

Co w przypadku potrzeby wydruku w kolorze? Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej, bo do wydruku identyfikacji wizualnej sprawdzi się kolorowa alternatywa pozwalająca na wydruk już za kwotę 29 gr. Oryginalny tusz HP 301 w kolorze będzie nas kosztował około 50 gr na stronę. W tym przypadku można jednak liczyć na najwyższej jakości zdjęcia, które będą nie do odróżnienia od tych wywołanych u fotografa.

Podsumowując, decyzja o wyborze powinna być podyktowana tym, jak w danym momencie wygląda stan naszego portfela oraz to, jaki rodzaj druku tak naprawdę nas interesuje.

Comments are closed.