Jakie są tusze do drukarki Epson? Rodzaje tuszów

Właściciele drukarek Epson z reguły znają oznaczenia materiałów do swoich urządzeń, mogą je również sprawdzić w karcie produktu czy katalogu producenta. Jednak nie każdy tusz do drukarki Epson jest taki sam. Na rynku dostępnych jest kilkaset różnych ofert na artykuły Epson – tusze w kartridżu, butelkach, zamienne i oryginalne, pojedyncze i w zestawach. Czym się różnią, jak dobrać właściwy?

Oferta tuszów do drukarek Epson

Tusze do drukarek Epson to przede wszystkim gotowe do instalacji kartridże wypełnione atramentem w określonym kolorze – Cyan, Magenta, Yellow lub Black, czyli niebieskim, purpurowym/czerwonym, żółtym oraz czarnym. Występują w pojedynczych opakowaniach, a także jako zestawy, komplety tuszów. Często można kupić wersję o podstawowej pojemności i wydajności, albo też tusz do drukarki EPSON XL, extra wydajny. Oprócz nich w sklepie DrTusz można kupić tusz do drukarki Epson z systemem stałego zasilania atramentem, gdzie nie ma konieczności wymiany kartridżów, a jedynie dolewa się barwnika. Każdy z rodzajów tuszów ma odpowiednie oznaczenie i dedykowany jest do wybranych modeli drukarek. Przeważnie Epson tusze dostępne są w wersji oryginalnej oraz kompatybilnej, w postaci tuszów-zamienników.

tusz do drukarki epson

Jak dobrać tusz do drukarki Epson?

Odpowiedni tusz do drukarki Epson powinien mieć na liście kompatybilnych urządzeń wybrany model drukarki atramentowej czy urządzenia wielofunkcyjnego. Jeżeli na produkcie brak takiej listy, warto sprawdzić dokumentację drukarki Epson, tusze zgodne z danym modelem. Tusze do drukarki Epson najczęściej mają korzystne oferty w formie kompletów, pakietów albo wersji XL, gdzie koszt wydruku pojedynczej strony jest znacznie niższy niż w przypadku zakupu pojedynczego standardowego tuszu. Warto pamiętać, że firma Epson tusze do drukarek zaleca oryginalne, jednak stosowanie zamienników dobrej jakości jest także dopuszczalne.

Comments are closed.