Kiedy warto kupić drukarkę laserową?

Warto wiedzieć, że urządzenia drukujące, które wykorzystują technologię laserową występują w dwóch odmianach. Możemy zdecydować się na drukarkę laserową kolorową lub monochromatyczną.

Kiedy warto zainwestować w wersję, umożliwiającą kolorowy druk? Będzie to niezastąpiona pomoc dla wszystkich, którzy potrzebują możliwie czytelnych i szybko powstających wydruków wykresów, tabel i zestawień statystycznych opracowanych w różnych formach.

Drukarka laserowa kolorowa – optymalna dla biura

Jak powszechnie wiadomo, laserowa technologia druku to opcja, na którą często decydują się duże firmy (w odróżnieniu od druku atramentowego). Nie każde przedsięwzięcie biznesowe potrzebuje jednak wersji w kolorze.

Część klientów wybiera laserowe drukarki monochromatyczne, gdyż w ich firmach drukuje się niemal wyłącznie dokumenty tekstowe. Takie drukarki znajdziesz w sklepie internetowym Dr.Tusz, który ma zawsze przygotowaną bardzo spersonalizowaną ofertę.

Jeżeli jednak nasza firma pracuje z dużymi zestawami danych, które następnie są prezentowane w różnorakiej formie graficznej – prawdopodobnie najlepszym wyjściem będzie zakup urządzenia, jakim jest drukarka laserowa kolorowa.

Czy zakup drukarki laserowej się opłaca?

Wielu typowych klientów sklepów komputerowych, którzy nie dysponują zbyt dużymi kwotami unika inwestycji w drukarki laserowe, gdyż są one znacznie droższe od swoich atramentowych odpowiedników.

Tusz do drukarek laserowych

Jednak miejmy na uwadze również ten fakt, że gdy zsumujemy roczne wydatki na drukowanie w naszym gospodarstwie, może okazać się, że droższy sprzęt jest w końcowym efekce tańszy w eksploatacji.

Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są głównie ogromne różnice cenowe między tuszami (niezależnie od technologii ich wykonania) a tonerami do drukarek laserowych.

Jeżeli drukujemy większe ilości dokumentów – czyli wykorzystujemy co najmniej pół ryzy papieru miesięcznie – zakup drukarki laserowej kolorowej będzie co najmniej wart bliższego rozważenia.

Comments are closed.