Canon pixma ts5150 tusz zamiennik – czy warto?

Seria drukarek Canon o nazwie pixma ts5150 cieszy się na rynku ogromną popularnością. Zawdzięcza ją nie tylko dobrej cenie, lecz również bardzo ciekawym możliwościom. Często jednak klienci i użytkownicy takiego modelu zastanawiają się nad tym, czy warto kupować do niego nieoryginalne tusze. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Canon pixma ts5150 tusz nieoryginalny — zalety

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza zaleta kupowania nieoryginalnego tuszu to takiego modelu drukarki? Jak należy się spodziewać, kluczową korzyścią jest tu oczywiście niska cena. Taki zamiennik oryginalnego tuszu może kosztować nawet o 70% mniej niż wersja sprzedawana w oficjalnej dystrybucji.
Jaka jest inna zaleta takich tuszów? Jak się okazuje, są one bardzo łatwo dostępne na rynku. Bez trudu można je znaleźć nawet w małych sklepikach, w których próżno szukać modeli oryginalnych.

Canon pixma ts5150 tusz zamiennik — czy ma jakieś wady?

Jak można się z łatwością domyślić, tusze nieoryginalne do tego modelu drukarki nie oferują tylko i wyłącznie samych zalet, lecz również pewne niedogodności związane z ich użytkowaniem. Jak to więc wygląda w szczegółach?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że takie tusze https://www.doktortusz.pl/canon-pixma-ts5150,k10522066002 są o wiele mniej wydajne niż te oryginalne. Oznacza to, że wydrukuje się dzięki nim o wiele mniej stron. Co więcej, takie tusze to również większe ryzyko uszkodzenia drukarki. Są one bowiem nieco gorsze jakościowo, a to oznacza, że mogą się np. wylać z plastikowego opakowania. Skutkować to będzie uszkodzeniem mechanicznych elementów drukarki i jej unieruchomieniem. A warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć, że jeśli używa się urządzenia dopiero co kupionego, za takie działanie utraci się do niego gwarancję.

Canon pixma ts5150 tusze nieoryginalne — czy powinno się kupować?

Jak więc widać po powyższym opisie, używanie tego rodzaju tuszy ma swoje zalety, lecz również dość poważne wady. Powstaje więc pytanie, czy warto się na nie zdecydować. Jak się okazuje, z kilku powodów o wiele lepszym pomysłem będą jednak tusze oryginalne. Są one wydajniejsze, lecz również bezpieczniejsze.

Comments are closed.