Jaka drukarka będzie odpowiednia dla studenta?

Podstawowym kryterium wyboru urządzenia drukującego, które będzie nam służyć jest realistyczna odpowiedź na pytanie: jakiego rodzaju treści najczęściej drukujemy? Druga bardzo ważna sprawa to fakt, czy zamierzamy drukować fotografie?

Do celów edukacyjnych optymalna będzie drukarka laserowa

Gdy znajdujemy się na etapie życia, gdy naszym głównym zadaniem jest zdobywanie wiedzy oraz uczenie się, prawdopodobnie największą część naszych wydruków będą stanowić różnego typu teksty.

W takiej sytuacji optymalnym wyborem będzie drukarka laserowa monochromatyczna. Jeżeli drukujemy zaś również rozmaicie opracowane dane – np. w formie kolorowych diagramów – lepiej wybrać urządzenie, jakim jest drukarka laserowa kolorowa.

Drukarka laserowa kolorowa – wydajność i precyzja

Drukarki laserowe (również kolorowe) to przede wszystkim znacznie lepsza wydajność urządzenia. Tego typu sprzęt jest w stanie drukować znacznie większe ilości dokumentów w krótkim czasie (w przeciwieństwie do standardowych drukarek atramentowych).

zakupy w sklepie Dr.Tusz

Choć nieraz za wersję laserową trzeba zapłacić nieco więcej – jest to w pełni uzasadniony wydatek. Po zakupie w Dr.Tusz Zyskujemy po prostu większy komfort pracy oraz bardzo dobrą jakość wydruków.

Dodatkowo – tonery nie wyczerpują się tak szybko jak tradycyjne kartridże w urządzeniach, które bazują na technologii atramentowej. Liczba kopii, które możemy uzyskać z jednego tonera jest dużo wyższa. Różnice są bardzo znaczące.

Droższy sprzęt nie oznacza drogiej eksploatacji

Nawet, jeżeli obawiamy się kosztów, jakie trzeba będzie ponieść przy zakupie drukarki laserowej kolorowej – miejmy na uwadze, że toner będzie znacznie tańszy niż regularne zaopatrywanie się w tusz.

Koszt całkowity wydruku jednej strony wypada dużo korzystniej w przypadku laserowej technologii druku.

Drukarka laserowa kolorowa będzie bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, co doceni każdy student.

Comments are closed.